Finanse w jednym miejscu. Jak szukać porownywarki pozyczek online ? Sprawdz rankingi na internetowym portfelu.      

Alkohol w medycynie

Od wielu lat pojawia się pytanie czy tak naprawdę alkohol podnosi ciśnienie czy też je obniża. Zasadniczo według ostatnich badań alkoholowi można zarzucić obie te funkcje.

W małych ilościach alkohol delikatnie obniża ciśnienie. Jednak przy zwiększeniu jego ilości w organizmie automatycznie ciśnienie krwi zaczyna się zwiększać. Także w zależności od ilości wypitego alkoholu można mu zawdzięczać różne formy działania.

Drugim pytaniem dotyczącym alkoholu i budzącym wiele kontrowersji jest jego wpływ na działanie przyjmowanych leków. W zasadzie alkohol w dużej mierze obniża działanie antybiotyków. Czyli w tym przypadku tabletki nie działają zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Jednak dla zachowania większej ostrożności powinniśmy odstąpić od używania alkoholu w przypadku przyjmowania jakichkolwiek leków.

Dowiedziono również, że nawet przy ostrych chorobach związanych z układem krążenia , niewielka ilość alkoholu poprawia funkcjonowanie naszego organizmu.

Należy również pamiętać o bezpiecznych dawkach alkoholu które dla mężczyzn wynoszą odpowiednio 10 g czystego alkoholu które jest zawarty w 30 g 40% wódki, jednego piwa lub też w jednej lampce wina.

Ze względu na polifenole wybierając alkohol powinniśmy się ukierunkować na spożywanie czerwonego wytrawnego wina.
Nie dość że poprawia ono krążenie, obniża poziom cholesterolu, uelastycznia naczynia krwionośne, to również porawia naszą potencję. Sprawdź stronę http://internetowyportfel.pl/pozyczki/ z darmowymi chwilówkami.